Воскресенье, 16.06.2019, 13:50
Админ.

Портрети сухим пензлем


портрет сухая кистьДуже популярний графічний портрет, виконаний технікою суха кисть, може стати здійсненням Вашого бажання про власний портреті. Портрет сухим пензлем по якості дуже привабливий і за ціною доступний людям з будь-яким достатком.

 Інтерес і популярність портрети сухим пензлем отримали на початку перебудови завдяки вуличним художникам. Як показала практика, цей технічний прийом став дуже комерційним і прибутковим завдяки ряду якостей, які зробили цю техніку більш затребуваною ніж інші графічні матеріали при виконанні портретів.

Суха кисть або "сухотерка" отримала свою назву від способу накладення масляної фарби напівсухий пензлем, яка втирається в папір, залишаючи м'які повітряні растирки схожі з аерографією, що дозволяє моделювати форми у фото-реалістичному стилі.

Всі зображення виконані цим цікавим способом, крім художньої привабливості ще і незвичайно міцно тримаються на папері. Коли фарба остаточно висихає, малюнок виконаний сухим пензлем неможливо стерти навіть гумкою, чого не можна сказати про деяких інших графічних техніках (олівець, вугілля, сангіна, пастель). Ця якість дає велику перевагу цієї техніки над іншими, особливо це важливо коли малюнок знаходиться в умовах транспортування або зберігання і не оформлений під скло.
   Суха кисть дуже популярна при малюванні жіночих портретів, тому що, м'якість і легкість графічних шарів у портреті, вигідно підкреслює жіночність і романтику притаманну жіночим образам.

 Щоб художнику вільно оволодіти цим методом, потрібна велика практика та досвід у підборі кистей, паперу та фарб.

На сторінці представлені приклади виконаних робіт для тих хто хоче замовити портрет у техніці суха кисть і дано короткий опис необхідних матеріалів для тих хто цікавиться цим графічним методом.
 
 

Портрети в чорно-білому та кольоровому виконанні

 
 

Кольорова графіка сухим
пензлем. 40х60

Анджеліна Джолі
55х50

Жіночий портрет
35х50
 

Подвійний портрет
50х60

Дівчина
50х55

Дівчинка
35х50
 

Молодий чоловік
35х50

Сімейна пара
50х50

Симпотичная дівчина
50х35
 

Портрет в подарунок
35х50

Портрет до ювілею
45х65

Грек з Криту
45х34
 

Жіночий портрет
40х600

Портрет гітариста
45х55

Ліза Боярская
55х340
 

Весільний портрет
45х50

Дівчинка
35х50
 
 
Хлопець з дівчиною
56х47

Ювілей

Про техніку суха кисть

Всім бажаючим дізнатися про премудрості й секрети роботи сухим пензлем і сподіваються знайти в інтернеті допомогу або книгу з докладними роз'ясненнями цього методу, відразу хочу сказати - не шукайте їх немає. Офіційна академічна школа не сприймає цю техніку, як самостійний вид графіки. Існують тільки різні статті на деяких сайтах художників, де описані необхідні матеріали для роботи цієї технікою, приблизно схожі c інформацією пропонованої мною нижче.
 • Папір
  Для техніки суха кисть використовується торшон або інші сорти паперу з різною дрібною фактурою так звана "шкаралупа", "льон", "полотно" та інша. Порада! - бажано працювати, так щоб випуклості фактури паперу замальовувались  трохи більше ніж вгнутості, це дає рівномірну повітряну розтирку.
 • Кисті
  Кисті застосовують будь-які - від щетини до синтетики, добре зібрані, кінчики ворсу яких не зрізані, а м'які і в міру пружні. Порада! - краще працювати торцем кистей, а не бічною частиною, щоб отримати больш чисту повітряну затирку.
 • Фарба
  Фарба для чорно-білих портретів  - сажа газова або сажа лампова. Раніше застосовували тиоіндиго УСВ, яку давно зняли з виробництва, але яка вважалася найкращою для цієї техніки. Порада! - застосовуйте тільки якісну, добре протерту фарбу.
 • Розчинник
  Розріджувати фарбу рекомендують соляркою або машинним маслом. Порада! - добавка в фарбу технічних масел збільшує термін загустіння фарби і покращує  її розтирку
 • Відблиски робляться, застосовуючи звичайний канцелярський штрих, а також прошкрябуються  або зрізаються бритвою або ножем.
 • Ластик
  Вживати ластик або гумку в роботі технікою суха кисть потрібно тільки як інструмент для створення різних графічних ефектів і для виправлення невеликих помилок поки робота свіжа, але не для висвітлення тонів. Порада! - працювати потрібно дуже акуратно й уважно, без виправлень і помарок, так як серйозні помилки видалити неможливо

Ось в принципі і вся основна інформація. На різних відео Ви побачите, як працюють гумкою, зображуючи волосся і як застосовують лекала або великий мастихін. Як я писав, техніку суха кисть застосовують в основному вуличні художники з метою бізнесу, а отже ніхто не буде посвячувати Вас в тонкощі і секрети свого ремесла, особливо це стосується роботи сухим пензлем в умовах вулиці, де дуже важливо щоб  фарба легко лягала на папір і змінювала  тон, підкоряючись кистям художника за будь-якої погоди.
Якщо Ви серйозно вирішили вивчити цю техніку (і не тільки цю) то тільки в процесі систематичної практики все стане зрозумілим і Ви освоїте цей цікавий графічний метод.